Żywiec 998 - News
Witaj, Zaloguj lub Zarejestruj
OSP

©

Witamy na naszej stronie.

Po zalogowaniu możesz:

-Dodawać różne aktualności.
-Dodawać filmy z YT
-Rozmawiać o wszystkim i o niczym na czacie
-Wpisywać interwencje jakie mają miejsce w powiecie żywieckim
-Dodawać pliki do pobrania (mat. szkoleniowe itp.)
-Dodawać linki do ciekawych stron
-Wysyłać i akceptować zaproszenia do znajomych
-Głosować w ankietach

Logowanie

Nie pamiętam hasła.

Nie masz jeszcze konta? Załóż je!

Utwórz konto / zarejestruj się i korzystaj w pełni z funkcji dostępnych na naszej stronie!

1.1. Administratorem pod strony jednostki może być maksymalnie 1 użytkownik.
1.2. Nazwa użytkownika któremu zostaną nadane prawa Administratora jednostki powinna wyglądać następująco np. OSP Lodygowice, OSP Lodygowice jarek, OSP Lodygowice własna nazwa. (bez polskich znaków kropek przecinków itp. spacje dostępne). PEŁNY REGULAMIN TUTAJ.

W dniu dzisiejszym tj. 26.07.2017r. około godz. 13.30 na ul. Oczkowskiej w Żywcu doszło do kolejnego wypadku śmiertelnego.
- Z wstępnych ustaleń policjantów wynika, że 49-latek zjeżdżający ze wzniesienia stracił panowanie nad rowerem i uderzył w barierę energochłonną. Mimo wysiłków ratowników nie udało się go uratować - mówi asp. sztab. Mirosława Piątek, rzeczniczka żywieckich policjantów.

W dniu 24.07.2017r. o godzinie 15:35 służby zostały zadysponowane do wypadku drogowego w Przybędzy pod wiaduktem S1. Ze wstępnych ustaleń policji wynika, że kierujący vw golfem, 43-letni mieszkaniec Węgierskiej Górki, na prostym odcinku drogi, z nieustalonej przyczyny, zjechał na pobocze i uderzył w betonowy filar wiaduktu. W wyniku zdarzenia kierowca poniósł śmierć na miejscu. Działania przybyłych na miejsce zastępów straży pożarnej polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia oraz wykonaniu dostępu do poszkodowanego, który został uwięziony w samochodzie.
Na miejscu działały SIS: OSP Ciecina 2 zastępy, OSP Węgierska Górka 2 zastępy, JRG Żywiec 2 zastępy.


22 Lipca około godziny 10:40 w Rajczy doszło do poważnego zderzenia dwóch pojazdów osobowego Fiata Seicento oraz dostawczego Daewoo Lublin.

Jak wynika ze wstępnych ustaleń policjantów, kierujący fiatem, 29-letni mieszkaniec powiatu żywieckiego, na łuku drogi, utracił panowanie nad pojazdem, zjechał na przeciwległy pas ruchu i zderzył się czołowo z prawidłowo jadącym lublinem.

Siła zderzenia była tak mocna, że kierujący Fiatem mimo podjętej reanimacji zmarł. Dwóch pasażerów fiata trafiło do szpitala. Na miejscu zdarzenia działała policja pod nadzorem prokuratora.
źródło: http://zywiec.slaska.policja.gov.pl

w środę ok. 13.15 na ul. Leśnianka w Żywcu doszło do wypadku tragicznego wypadku w którym śmierć poniósł 42-letni mężczyzna. Jak wynika ze wstępnych ustaleń żywieckiej policji, 47-letnia mieszkanka powiatu żywieckiego kierująca fiatem palio, skręcając w lewo, nie ustąpiła pierwszeństwa nadjeżdżającemu hondą od strony Leśnej motocykliście.

Pomimo podjętej akcji reanimacyjnej motocyklista zmarł. Jak ustalili policjanci 47-latka była trzeźwa i posiadała uprawnienia do kierowania. Na miejscu czynności procesowe pod nadzorem prokuratora wykonywali żywieccy policjanci. Obecnie śledczy ustalą dokładne przyczyny oraz okoliczności tego tragicznego wypadku.


źródło: http://zywiec.slaska.policja.gov.pl

20 maja zbiórką na żywieckim rynku rozpoczęły się uroczystości Powiatowego Dnia Strażaka, przy dźwiękach orkiestry dętej z Międzybrodzie Bialskiego strażacy PSP i OSP przemaszerowali na Mszę Świętą w intencji Strażaków do Konkatedry NMP.

Po Mszy nastąpił przemarsz pododdziałów na żywiecki rynek gdzie miała miejsce dalsza część obchodów. Po przywitaniu pododdziałów, nastąpiło wciągnięcie flagi oraz odegrany został Hymn Polski.

Dalszą częścią było wręczenie odznaczeń dla strażaków PSP i OSP z terenu powiatu żywieckiego, awansów służbowych dla funkcjonariuszy Państwowej Straży Pożarnej oraz pamiątkowych statuetek dla strażaków seniorów.

Wszystkim odznaczonym, wyróżnionym oraz awansowanym gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów w pełnieniu służby.Komendant Powiatowy PSP w Żywcu 
Prezes Zarządu Oddziału Powiatowego ZOSP RP w Żywcu 
Starosta Żywiecki
Burmistrz Miasta Żywca 

Zapraszają na uroczyste obchody POWIATOWEGO DNIA STRAŻAKA, które odbędą się w dniu 20 maja 2017 roku w Żywcu. 


PROGRAM: 

godz. 09:30 – zbiórka pododdziałów na rynku w Żywcu, 
godz. 10:00 – Msza Św. w Konkatedrze pw. NNMP w Żywcu, 
godz. 11:00 – rozpoczęcie uroczystości na żywieckim rynku (w przypadku złych warunków atmosferycznych uroczystość zostanie przeniesiona do sali koncertowej Miejskiego Centrum Kultury w Żywcu, Al. Wolności 4): 

     • raport Dowódcy Uroczystości , 
     • uroczyste podniesienie flagi państwowej i hymn, 
     • powitanie zaproszonych gości i wystąpienia organizatorów (Prezes Zarządu Oddziału Powiatowego ZOSP RP Żywcu, Komendant Powiatowy PSP w Żywcu, Starosta Żywiecki, Burmistrz Miasta Żywiec, 
     • wręczenie odznaczeń, awansów i wyróżnień, 
     • wystąpienia zaproszonych gości. 

godz. 12:00 – defilada pododdziałów pieszych i zmotoryzowanych, 


Image

Ćwiczenia – Wypadek drogowy + pożar + wyciek Słowacja droga D3

W dniu dzisiejszym na nowo wybudowanym odcinku drogi D3 na Słowacji w tunelach Svrčinovec o długości 409 m oraz Polana 893 m przeprowadzono ćwiczenia dla służb ratowniczych.

Szkolenie miało na celu sprawdzenia zdolności do współpracy służb ratunkowych przy wycieku substancji niebezpiecznych z zbiornika pojazdu, ewakuacji osób poszkodowanych oraz udzielania im pomocy medycznej i ich transport do szpitali.

Ćwiczenia były prowadzone w tunelach które zostaną oddane do użytku najprawdopodobniej w miesiącu czerwiec br. co może spowodować zwiększenie tranzytu na lokalnych drogach ( gm. Milówka, oraz Węgierska Górka).
Obecnie szacuje się że będzie to na dobę około 2000 pojazdów ciężkich o nacisku 11,5kN/oś.

W tunelu zastosowano nową technologię, która jest w stanie zidentyfikować precyzyjnie ruch dymu przez co dokonuje oceny sytuacji i dzięki temu utrzymuje dym maksymalnie pod sufitem.


W szkoleniu na Słowacji brał również udział zastęp strażaków z JRG Żywiec.

Aktualnie online
Statystyka
· Nowi Użytkownicy:
Dzisiaj: 0 » Ostatnie 7 dni: 0 » Ostatnie 30 dni: 0
· Gości online:Użytkowników online: 0
· Witamy naszego najnowszego Użytkownika - Fado
· Wszystkich Użytkowników: 222
· Wszystkich Użytkowników, którzy odwiedzili nas dziś: 0
Urodziny Nikt dziś nie obchodzi urodzin

OSP w KSRG

Ostatnio dodane
Zdjęcia.
Artykuły.
Komentarze.

Copyright zywiec998.pl © 2014

Powered by PHP-Fusion copyright © 2002 - 2017 by Nick Jones.
Released as free software without warranties under GNU Affero GPL v3.

[ Wygenerowano w sekund: 0.04 | Zapytan do bazy: 108 ]