Żywiec 998 - News
Witaj, Zaloguj lub Zarejestruj
OSP

©

Witamy na naszej stronie.

Po zalogowaniu możesz:

-Dodawać różne aktualności.
-Dodawać filmy z YT
-Rozmawiać o wszystkim i o niczym na czacie
-Wpisywać interwencje jakie mają miejsce w powiecie żywieckim
-Dodawać pliki do pobrania (mat. szkoleniowe itp.)
-Dodawać linki do ciekawych stron
-Wysyłać i akceptować zaproszenia do znajomych
-Głosować w ankietach

Logowanie

Nie pamiętam hasła.

Nie masz jeszcze konta? Załóż je!

Utwórz konto / zarejestruj się i korzystaj w pełni z funkcji dostępnych na naszej stronie!

1.1. Administratorem pod strony jednostki może być maksymalnie 1 użytkownik.
1.2. Nazwa użytkownika któremu zostaną nadane prawa Administratora jednostki powinna wyglądać następująco np. OSP Lodygowice, OSP Lodygowice jarek, OSP Lodygowice własna nazwa. (bez polskich znaków kropek przecinków itp. spacje dostępne). PEŁNY REGULAMIN TUTAJ.

12.03.2014 o godzinie 12:25 jednostka Ochotniczej Straży Pożarnej w Kamesznicy została zaalarmowana przez SKKP w Żywcu do pożaru trawy i lasu w tej miejscowości. Natychmiast dyspozytor z SKKP w Żywcu zadysponował wsparcie GBA OSP Laliki, GCBA OSP Milówka oraz GBA JRG Żywiec. Po przyjeździe na miejsce i rozpoznaniu sytuacji postanowiono zadysponować dodatkowe siły i środki na miejsce pożaru GBA OSP Nieledwia, GCBA OSP Szare.
Spaleniu uległo ok 2 ha poszycia. Działania Straży Pożarnej trwały ok 2 godzin.


10.03.2014 o godzinie 13.11 OSP Rajcza została poinformowana o pożarze trawy pod lasem. Po dojeździe na miejsce okazało się że pożar rozprzestrzenia się bardzo szybko co za skutkowało pożarem lasu. W pierwszej kolejności do pomocy zadysponowano OSP z Gminy Rajcza oraz JRG Żywiec. W następnej fazie dysponowano jednostki ze sąsiednich Gmin (Ujsoły, Milówka). Utrudnieniem w prowadzeniu działań gaśniczych był trudny teren górski. Strażacy aby ugasić 8 hektarowy obszar wykorzystywali do tego celu hydronetki, łopaty, kilofy, piły do cięcia drewna gdyż niemożliwy był dojazd pojazdów gaśniczych i podawanie wody na palący się las. O godzinie 16:00 sytuacja wciąż nie była opanowana więc została podjęta decyzja o zadysponowaniu 16 Kompanii Wojewódzkiego Odwodu Operacyjnego. W skład 16 kompanii gaśniczej „Żywiec” wchodzi 12 zastępów z jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych z powiatu żywieckiego. Spaleniu uległo około 8 hektarów lasu. Akcja trwała ok. 8 godzin. W akcji udział brały jednostki gminy Rajcza, Ujsoły, 16 kompania i JRG Żywiec

Streszczenie: W dniu 01.02.2014 jednostka OSP Krzyżówki została zaalarmowana przez SKKP w Żywcu do powalonego drzewa na drodze głównej w Krzyżówkach.

Działania Straży Pożarnej polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, usunięciu zalegającego na jezdni drzewa na pobocze tak aby nie przeszkadzało w ruchu drogowym.
Na miejscu działał zastęp OSP Krzyżówki GLM.

Przejdz do artykulu

Pozdrawiam,
szaman998

Streszczenie: Dnia 1 lutego 2014r. (sobota) o godz. 17.00 w remizie Ochotniczej Straży Pożarnej Węgierska Górka odbyło się Walne Zebranie sprawozdawcze. Na wstępie przywitano wszystkich przybyłych strażaków oraz zaproszonych gości wśród których znaleźli się: Wójt Piotr Tyrlik, Radny Gminy Węgierska Górka Stanisław Kuliński, Przewodniczący Rady Sołeckiej Pan Fester Stanisław, Sołtys Węgierskiej Górki Pani Renata Madejczyk oraz przedstawiciele z OSP Cięcina i Cisiec. Czytaj więcej...!!

Przejdz do artykulu

Pozdrawiam,
szaman998

W środę ok. godz. 8.50 żywieccy strażacy otrzymali zgłoszenie o prawdopodobieństwie uwolnienia tlenku węgla w jednorodzinnym budynku mieszkalnym w Żywcu

10 lutego trwała weakuacja wszystkich uczniów ze szkół w powiecie Żywieckim. Z wydziału zarządzania kryzysowego dostaliśmy informację, że takich placówek jest 119.


Jak poinformował Tomasz Terteka, rzecznika prasowego Urzędu Miejskiego w Żywcu - Dziś ok. godz. 10:00 otrzymałem mail z informacją, że w jednej ze szkół podłożony jest ładunek wybuchowy. Sprawca zagroził, że to nie są żarty i ładunek eksploduje w ciągu dwóch godzin. Poinformowałem o tej sprawie policję. Treść wiadomości:
"Pisze zeby was po informowac ze w szkole jest zaplantowane 9 bomb miedzy skrzydlem 1 i 3 .
Wystarczy zeby wywalic szkole w powietrze, jak chce cie zyc to musicie ewakuowac wszystkich ludzi w pomieszczeniu.
antenka + licznik sa na dachu, macie 2gdz. "

W dniu 8.02.2014 roku, Straż Pożarna została zadysponowana do pożaru budynku mieszkalnego przy ul. Kasztanowej w Łodygowicach. W czasie pożaru w budynku znajdowały się trzy osoby. Dwie z nich przebywające na parterze same opuściły palący się budynek.

Pożar prawdopodobnie wybuchł w pomieszczeniu na poddaszu, w którym znajdował się 83 letni mężczyzna - poniósł on śmierć. W działaniach udział wzięło 5 zastępów straży pożarnej.

Aktualnie online
Statystyka
· Nowi Użytkownicy:
Dzisiaj: 0 » Ostatnie 7 dni: 0 » Ostatnie 30 dni: 0
· Gości online:Użytkowników online: 0
· Witamy naszego najnowszego Użytkownika - Fado
· Wszystkich Użytkowników: 222
· Wszystkich Użytkowników, którzy odwiedzili nas dziś: 1
Krzysiek1
Urodziny Nikt dziś nie obchodzi urodzin

OSP w KSRG

Ostatnio dodane
Zdjęcia.
Artykuły.
Komentarze.

Copyright zywiec998.pl © 2014

Powered by PHP-Fusion copyright © 2002 - 2017 by Nick Jones.
Released as free software without warranties under GNU Affero GPL v3.

[ Wygenerowano w sekund: 0.04 | Zapytan do bazy: 108 ]