Żywiec 998 - News
Witaj, Zaloguj lub Zarejestruj
OSP

©

Witamy na naszej stronie.

Po zalogowaniu możesz:

-Dodawać różne aktualności.
-Dodawać filmy z YT
-Rozmawiać o wszystkim i o niczym na czacie
-Wpisywać interwencje jakie mają miejsce w powiecie żywieckim
-Dodawać pliki do pobrania (mat. szkoleniowe itp.)
-Dodawać linki do ciekawych stron
-Wysyłać i akceptować zaproszenia do znajomych
-Głosować w ankietach

Logowanie

Nie pamiętam hasła.

Nie masz jeszcze konta? Załóż je!

Utwórz konto / zarejestruj się i korzystaj w pełni z funkcji dostępnych na naszej stronie!

1.1. Administratorem pod strony jednostki może być maksymalnie 1 użytkownik.
1.2. Nazwa użytkownika któremu zostaną nadane prawa Administratora jednostki powinna wyglądać następująco np. OSP Lodygowice, OSP Lodygowice jarek, OSP Lodygowice własna nazwa. (bez polskich znaków kropek przecinków itp. spacje dostępne). PEŁNY REGULAMIN TUTAJ.

W dniu wczorajszym (29.03) około godziny 12 w miejscowości Cięcina na powierzchni około 1,5 hektara paliły się nieużytki. Po przyjeździe na miejsce dwóch zastępów straży pożarnej podczas jej gaszenia do strażaków zgłosił się 72 letni mężczyzna, który uskarżał się na ból stóp. Po sprawdzeniu okazało się, że ma poparzone stopy – I stopień oparzeń. Na pytanie jak to się stało – odpowiedział strażakom, że gasił palącą się trawę zadeptując ją stopami. Mężczyzna ten miał bardzo dużo szczęścia. To zdarzenie mogło skończyć się gorzej.
Apelujemy nie wypalajcie traw, sprowadza to niebezpieczeństwo nie tylko na naszą przyrodę ale także na ludzi, strażaków. Ze statystyk wynika, że na 10 pożarów traw, nieużytków 9 to pożary spowodowane przez człowieka. Te bezsensowne pożary generują koszty, które i tak poniesiemy wszyscy. Około 80 – 90% podpaleń jest zauważalne przez mieszkańców a jeszcze nie zdarzyło się aby jakaś osoba podeszła i wskazała strażakom, policji podpalacza.

Statystyka pożary traw do dnia 29.03.2017r.
Ilość pożarów – 129,
Ilość zastępów straży pożarnej gaszących pożary – 194,
Powierzchnia – około 61 hektarów,
Osób poszkodowanych – 1 (72 letni mężczyzna w miejscowości Cięcina),
Najwięcej pożarów w gminach:
Lipowa - 28,
Węgierska Górka - 24,
Żywiec - 24,
Radziechowy Wieprz - 22.


I Powiatowy Turniej Halowej Piłki Nożnej MDP w Łękawicy już za nami…

W dniu 25 marca 2017r. odbył się w Łękawicy I Powiatowy Turniej Halowej Piłki Nożnej Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych działających przy Ochotniczych Strażach Pożarnych.
W Hali Widowiskowo-Sportowej w Łękawicy w szranki stanęło 10 drużyn z jednostek OSP: Gilowice, Zarzecze, Rycerka Górna, Las, Kocoń, Nieledwia, Trzebinia, Żywiec-Oczków, Łękawica oraz Kocierz Moszczanicki .
Była to pierwsza tego typu impreza zorganizowana na terenie naszego powiatu. Najmłodsi strażacy OSP w wieku 10-16 lat mieli możliwość poznania rówieśników z innych jednostek i współzawodniczenia z nimi.
Po zaciętych i wyrównanych meczach z dwóch grup do półfinałów awansowały:
OSP Nieledwia, OSP Kocoń, OSP Kocierz Moszczanicki oraz OSP Łękawica.

Wyniki meczów półfinałowych:

OSP Kocierz Moszczanicki - OSP Łękawica 0:5
OSP Kocoń - OSP Nieledwia 1:1 po karnych 1:3

W meczu o III miejsce drużyna OSP Kocierz Moszczanicki pokonała drużynę OSP Kocoń 3:2

Po zaciętym remisowym finale 1:1 w regulaminowym czasie gry zarządzono rzuty karne, w których OSP Łękawica pokonała OSP Nieledwię 6:5.(foto. KP PSP ŻYWIEC)

Przyszła wiosna a z nią PODPALACZE TRAW. Straż pożarna jak co roku apeluje, prosi i ostrzega przed tym niebezpiecznym i bezsensownym zjawiskiem. W roku bieżącym Komenda Główna Państwowej Straży Pożarnej wraz z Ministerstwem Spraw Wewnętrznych i Administracji rozpoczęli kampanię społeczną STOP pożarom traw


GEO – PARK Glinka miejscem eliminacji powiatowych OTWP 


W roku bieżącym organizatorem powiatowych eliminacji do Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej jest Urząd Gminy w Ujsołach a miejscem eliminacji będzie GEO-PARK w Glince. 

Harmonogram powiatowych eliminacji powiatowych: 

13.04.2017 Glinka 

9.00 – 9.30 Przyjazd, rejestracja uczestników powiatowych eliminacji OTWP, 
9.30 – uroczyste rozpoczęcie eliminacji.
 

W trakcie eliminacji będzie możliwość skorzystania przez dzieci i młodzież z atrakcji GEO-PARKU. Dlatego prosimy o zabranie obuwia sportowego. 

Przypominamy o dostarczeniu obowiązkowej dokumentacji z eliminacji przeprowadzonych w poszczególnych gminach. Dokumentację dostarczamy na miejsce eliminacji powiatowych. 

Niezbędna dokumentacja: II halowe zawody Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych powiatu żywieckiego


18 marca 2017 roku, kolejny już raz, na hali sportowej w Międzybrodziu Żywieckim odbyły się II halowe zawody sportowo-pożarnicze Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych działających przy Ochotniczych Strażach Pożarnych. W zawodach uczestniczyło czternaście drużyn. 

Najlepszą drużyną została Młodzieżowa Drużyna Pożarnicza z OSP Międzybrodzie Żywieckie, drugie miejsce zajęła drużyna z OSP Nieledwia, a trzecie drużyna OSP Czernichów-Tresna. 

W klasyfikacji indywidualnej najlepszy był Radosław Głód z Międzybrodzia Żywieckiego, drugie miejsce Jakub Hazuka, a trzecie Piotr Stanko obydwaj z OSP Nieledwia. 

Zawody przebiegały w życzliwej i przyjaznej atmosferze. Organizatorami tegorocznych zawodów byli: Ochotnicza Straż Pożarna Międzybrodzie Żywieckie, Urząd Gminy w Czernichowie, Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Żywcu, Starostwo Powiatowe w Żywcu oraz Zarząd Oddziału Powiatowego ZOSP RP w Żywcu. 

Zawody zaszczycili swoją obecnością: Pani Poseł na Sejm Małgorzata Pępek, Pan Przewodniczący Rady Powiatu Roman Rokita, Wójt Gminy Czernichów Adam Kos, nadbryg. Janusz Skulich. 

Wszystkim osobom, które w jakikolwiek sposób przyczyniły się do organizacji tych zawodów serdecznie dziękujemy.


Image
zywiec.kppsp.gov.pl

28 lutego doszło do dwóch zdarzeń drogowych na terenie powiatu żywieckiego. Pierwsze miało miejsce o godzinie 11:30 w Ciscu na ulicy Wyszyńskiego. Gdzie doszło do zderzenia dwóch samochodów osobowych oraz około godziny 13 na drodze S1 w okolicy węzła Browar gdzie doszło do zdarzenia z udziałem samochodu dostawczego któremu odpadło koło podczas jazdy....

Zdarzenie na S1:

(foto OSP Wieprz)

Żywieccy policjanci wyjaśniają szczegółowe przyczyny i okoliczności tragicznego wypadku z udziałem motocykla i samochodu osobowego. Do zdarzenia doszło wczoraj w Łodygowicach. W wyniku zdarzenia śmierć poniósł 26-letni kierowca jednośladu.
Do zdarzenia doszło wczoraj, około 17.00 w Łodygowicach, na skrzyżowaniu ulicy Piłsudskiego z ulicą Kubinów. Ze wstępnych ustaleń policjantów wynika, że 19-letnia mieszkanka powiatu żywieckiego, kierując vw passatem, wyjeżdżając z ulicy podporządkowanej, nie ustąpiła pierwszeństwa przejazdu i doprowadziła do zderzenia z motocyklem kawasaki, którym kierował 26-latek. W wyniku zdarzenia kierowca jednośladu poniósł śmierć na miejscu. Jak ustalili policjanci 19-latka była trzeźwa i posiadała uprawnienia do kierowania. Żywieccy policjanci pod nadzorem prokuratora zabezpieczyli miejsce zdarzenia i wykonali dokładne oględziny. Obecnie trwają czynności śledcze mające na celu ustalenie przyczyn oraz okoliczności tego wypadku.

Pomimo, że sezon motocyklowy jeszcze nie został rozpoczęty, pogoda za oknem sprzyja przejażdżkom jednośladem. Pamiętajmy jednak o rozsądku i rozwadze, bowiem najmniejszy błąd za kierownicą może kosztować nas lub innych uczestników ruchu drogowego utratę zdrowia czy nawet życia.

Podróżując motocyklem po zmierzchu musimy pamiętać, że ograniczona widoczność, zła nawierzchnia, czy dzikie zwierzęta, które w każdej chwili mogą wtargnąć na jezdnię, mogą okazać się śmiertelnym zagrożeniem. Dlatego tak ważne jest, aby prędkość jazdy była dostosowana do warunków panujących na drodze.

Bezpieczeństwo motocyklistów w dużej mierze uzależnione jest także od podróżujący samochodami. Przypominamy im więc zasadę "Patrz w lusterka – motocykle są wszędzie". Apelujemy o rozsądek i wyobraźnię - motocyklista często nie jest w stanie wykonać takich manewrów hamowania i omijania, jakie można wykonać samochodem. Świadomość taka powinna towarzyszyć każdemu kierowcy.

info policja Żywiec

Aktualnie online
Statystyka
· Nowi Użytkownicy:
Dzisiaj: 0 » Ostatnie 7 dni: 0 » Ostatnie 30 dni: 0
· Gości online:Użytkowników online: 0
· Witamy naszego najnowszego Użytkownika - Fado
· Wszystkich Użytkowników: 222
· Wszystkich Użytkowników, którzy odwiedzili nas dziś: 0
Urodziny Nikt dziś nie obchodzi urodzin

OSP w KSRG

Ostatnio dodane
Zdjęcia.
Artykuły.
Komentarze.

Copyright zywiec998.pl © 2014

Powered by PHP-Fusion copyright © 2002 - 2017 by Nick Jones.
Released as free software without warranties under GNU Affero GPL v3.

[ Wygenerowano w sekund: 0.04 | Zapytan do bazy: 108 ]