Żywiec 998 - News
Witaj, Zaloguj lub Zarejestruj
OSP

©

Witamy na naszej stronie.

Po zalogowaniu możesz:

-Dodawać różne aktualności.
-Dodawać filmy z YT
-Rozmawiać o wszystkim i o niczym na czacie
-Wpisywać interwencje jakie mają miejsce w powiecie żywieckim
-Dodawać pliki do pobrania (mat. szkoleniowe itp.)
-Dodawać linki do ciekawych stron
-Wysyłać i akceptować zaproszenia do znajomych
-Głosować w ankietach

Logowanie

Nie pamiętam hasła.

Nie masz jeszcze konta? Załóż je!

Utwórz konto / zarejestruj się i korzystaj w pełni z funkcji dostępnych na naszej stronie!

1.1. Administratorem pod strony jednostki może być maksymalnie 1 użytkownik.
1.2. Nazwa użytkownika któremu zostaną nadane prawa Administratora jednostki powinna wyglądać następująco np. OSP Lodygowice, OSP Lodygowice jarek, OSP Lodygowice własna nazwa. (bez polskich znaków kropek przecinków itp. spacje dostępne). PEŁNY REGULAMIN TUTAJ.

30 Kwietnia około godziny 3 w nocy do SKKP w Żywcu wpłynęło zgłoszenie o pożarze budynku gospodarczego w Przyborowie. Dyspozytor natychmiast zadysponował 4 jednostki z gminy Jeleśnia, OSP Koszarawa oraz jeden zastęp z JRG w Żywcu....
(foto. OSP Koszarawa)

W dniu 22 kwietnia na hali sportowej Gimnazjum im. Jana Pawła II odbył się I Turnieju Halowy Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych w sporcie pożarniczym Gminy Milówka, w którym uczestniczyło sześć drużyn z czterech jednostek OSP gminy Milówka.
W zawodach uczestniczyło 37 młodych strażaków.
w klasyfikacji drużynowej zwyciężyła drużyna MDP Nieledwia 1 , drugie miejsce zajęła drużyna MDP Nieledwia 2, trzecie MDP z OSP Milówka.
W klasyfikacji indywidualnej pierwszy był Piotr Stanko, drugi Dawid Kocierz a trzeci Łukasz Szczotka – wszyscy z MDP OSP Nieledwia.
Turniej odbywał się na wysokim poziomie, co świadczy o dobrym przygotowaniu drużyn do zawodów. Komisję sędziowską stanowili druhowie z jednostek OSP gminy Milówka.

W dniu dzisiejszym tj. 23.04.2017r. kilka minut po północy w Gminie Lipowa strażacy zostali postawieni w gotowości bojowej. Otrzymali oni informację o pożarze budynku gospodarczego w Lipowej. Po dojeździe na miejsce zdarzenia pierwszej jednostki i wstępnym rozpoznaniu stwierdzono pożar budynku o wymiarach 15x30m który jest cały objęty pożarem. Dowódca akcji poprosił o zadysponowanie większej liczby samochodów gaśniczych spoza terenu Gminy.
Po ugaszeniu pożaru dalsze czynności strażaków polegały na dokładnym przelaniu nadpalonych elementów budynku oraz usunięciu z pomieszczeń spalonego wyposażenia. W zabudowaniu składowane były pasze, słoma i siano. Strażacy prowadzili działania do wczesnych godzin porannych.
Na miejscu byli strażacy z:
JRG Żywiec 2 zastępy, OSP Lipowa, Ostre, Słotwina, Leśna, Sienna, Łodygowice dwa zastępy, Pietrzykowice, Radziechowy, Międzybrodzie Bialskie.
· admin dnia kwiecień 23 2017 · Czytaj więcej · 0 komentarzy · 1999 czytań ·Drukuj

Powiatowy Turniej Wiedzy Pożarniczej 2017 rozstrzygnięty 43 uczestników z piętnastu gmin powiatu żywieckiego uczestniczyło w dniu 11 kwietnia br. w GEOPARK-u Glince w powiatowych eliminacjach do Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej. Tegoroczne eliminacje rozgrywane były pod hasłem „Młodzież zapobiega pożarom i zna zasady udzielania pierwszej pomocy”. 

Eliminacje odbywały się w trzech grupach wiekowych: szkoły podstawowe, gimnazjalne i średnie. Uczestnicy eliminacji musieli napisać test. Po wyłonieniu finałowych czwórek, przystąpiono do egzaminu ustnego, na który oprócz pytań teoretycznych składały się również zadania praktyczne ze znajomości sprzętu pożarniczego jak i udzielania pierwszej pomocy. 

Zwycięzcy z poszczególnych grup wiekowych zakwalifikowali się do etapu wojewódzkiego, który odbędzie się 22 kwietnia w Muzeum Pożarnictwa w Mysłowicach

 Zwycięzcy eliminacji powiatowych: 

I grupa wiekowa (szkoły podstawowe): 

I. miejsce – Bartłomiej Białek – Gmina Jeleśnia, 
II. miejsce – Błażej Mrowiec– Miasto Żywiec, 
III. miejsce – Monika Jurczak – Gmina Ujsoły. 

II grupa wiekowa (szkoły gimnazjalne): 

I. miejsce – Ewelina Tetłak – Gmina Milówka, 
II. miejsce – Anna Zadora – Gmina Łękawica, 
III. miejsce – Kinga Podejma – Gmina Węgierska Górka. 

III grupa wiekowa (szkoły ponadgimnazjalne): 

I. miejsce – Wioleta Kolonko – Gmina Łękawica, 
II. miejsce – Damian Ścieżka – Gmina Świnna, 
III. miejsce – Dariusz Janota – Gmina Lipowa. 

 Zwycięzcom gratulujemy i życzymy powodzenia na eliminacjach wojewódzkich.
(foto KP PSP ŻYWIEC)

10 kwietnia po godzinie 10 w Gminie Węgierska Górka rozbrzmiały syreny alarmowe. Jednostki zaalarmowane zostały do pożaru poddasza budynku mieszkalnego w Żabnicy...


(foto. OSP Węgierska Górka)

W nocy 10 kwietnia doszło do dwóch pożarów budynków gospodarczych na terenie powiatu. Pierwszy miał miejsce o kilka minut po północy w Juszczynie gdzie spłonęła stodoła, natomiast drugi o godzinie 1:30 w Pewli Wielkiej gdzie ogień pochłonął nie zamieszkały budynek oraz budynek gospodarczy....

(foto. OSP Bystra Pożar budynku w Juszczynie)


(foto. OSP Sopotnia Mała Pożar zabudowań w Pewli Wieliej)


9 kwietnia 20 minut przed godziną pierwszą w nocy doszło do pożaru na terenie zakładu produkującego brykiet BRIXPOL przy ulicy Przemysłowej w Węgierskiej Górce. Dyspozytor natychmiast dysponuje na miejsce zdarzenia jednostki z gminy Węgierska Górka oraz pluton gaśniczy z JRG....


(Foto. OSP Węgierska Górka Pożar zakładu Brixpol)

Aktualnie online
Statystyka
· Nowi Użytkownicy:
Dzisiaj: 0 » Ostatnie 7 dni: 0 » Ostatnie 30 dni: 0
· Gości online:Użytkowników online: 0
· Witamy naszego najnowszego Użytkownika - Fado
· Wszystkich Użytkowników: 222
· Wszystkich Użytkowników, którzy odwiedzili nas dziś: 0
Urodziny Nikt dziś nie obchodzi urodzin

OSP w KSRG

Ostatnio dodane
Zdjęcia.
Artykuły.
Komentarze.

Copyright zywiec998.pl © 2014

Powered by PHP-Fusion copyright © 2002 - 2017 by Nick Jones.
Released as free software without warranties under GNU Affero GPL v3.

[ Wygenerowano w sekund: 0.04 | Zapytan do bazy: 108 ]