Żywiec 998 - News
Witaj, Zaloguj lub Zarejestruj
OSP

©

Witamy na naszej stronie.

Po zalogowaniu możesz:

-Dodawać różne aktualności.
-Dodawać filmy z YT
-Rozmawiać o wszystkim i o niczym na czacie
-Wpisywać interwencje jakie mają miejsce w powiecie żywieckim
-Dodawać pliki do pobrania (mat. szkoleniowe itp.)
-Dodawać linki do ciekawych stron
-Wysyłać i akceptować zaproszenia do znajomych
-Głosować w ankietach

Logowanie

Nie pamiętam hasła.

Nie masz jeszcze konta? Załóż je!

Utwórz konto / zarejestruj się i korzystaj w pełni z funkcji dostępnych na naszej stronie!

1.1. Administratorem pod strony jednostki może być maksymalnie 1 użytkownik.
1.2. Nazwa użytkownika któremu zostaną nadane prawa Administratora jednostki powinna wyglądać następująco np. OSP Lodygowice, OSP Lodygowice jarek, OSP Lodygowice własna nazwa. (bez polskich znaków kropek przecinków itp. spacje dostępne). PEŁNY REGULAMIN TUTAJ.

W dniu dzisiejszym tj 24.09.2016r. strażacy z Węgierskiej Górki brali udział w koncercie charytatywnym dla Marysi Jurasz. Druhowie zaprezentowali sprzęt ratownictwa medycznego oraz prowadzili szkolenia z zakresu pierwszej pomocy. Pokaz przerwało zadysponowanie jednostki do pożaru domku letniskowego na ul. Kamiennej w Węgierskiej Górce. Po przybyciu na miejsce pożarem była objęta cała konstrukcja domku o wymiarach 3x4 m, w pierwszej kolejności podano dwa prądy wody w natarciu na palącą się konstrukcję a po z tłumieniu płomieni przystąpiono do rozbiórki i przelewania pogorzeliska.

Na miejsce zdarzenia zadysponowano JRG Żywiec, OSP Węgierska Górka, OSP Cisiec, OSP CięcinaW dniu 25.09.2016r. około godziny 21:30 żywieccy policjanci otrzymali zgłoszenie o zaginięciu 17-latka, który wybrał się na wycieczkę w góry i miał wrócić około godziny 16:00.
- Jak ustalili policjanci, chłopak ostatni raz był widziany w rejonie boiska w Ślemieniu, boso, w koszulce i najprawdopodobniej był pod wpływem alkoholu. Tam też zostali skierowani policjanci wraz z psem patrolowo-tropiącym, strażakami z Państwowej Straży Pożarnej z Żywca oraz strażakami ochotnikami ze Ślemienia. Po blisko godzinie poszukiwań odnaleziono 17-latka. Chłopak był bardzo zmarznięty i wychłodzony. Badanie jego stanu trzeźwości wykazało, że miał w organizmie ponad 1,5 promila alkoholu - relacjonują policjanci.

W miejscowości Leśna k/Żywca około godz. 16 strażacy otrzymali zgłoszenie o palącym się samochodzie osobowym marki Daihatsu.
Po przybyciu na miejsce zdarzenia samochód został już ugaszony. Z ustaleń strażaków wynika, że kierujący samochodem podjechał pod dom, po czym wyczuł zapach paliwa...


(info&foto. KP PSP Żywiec)

Wczoraj tj. 1.09.2016r. około 14:30 na Jeziorze Żywieckim 17-latek po tym, jak zsunął się do jeziora z rowerka wodnego, już nie wypłynął na powierzchnię wody. Mimo natychmiastowej akcji ratunkowej przez świadków zdarzenia nie udało się odnaleźć chłopaka.
Do akcji ratowniczej zaangażowani zostali strażacy PSP z Żywca, Bytomia, Ochotnicy z Międzybrodzia Żywieckiego oraz Bialskiego, Policja, WOPR

Do chwili obecnej nie odnaleziono mieszkańca Skawicy.

edit.
18:30 17-latek został odnaleziony.

W dniu 22 sierpnia o godzinie 14:10 trzy jednostki w Gminie Węgierska Górka (OSP Cięcina, Żabnica, Węgierska Górka) Zostają zaalarmowane do pożaru budynku. Z informacji otrzymanych od dyspozytora strażacy mieli kierować się na Żabnicę - Abramów jednak szybko się okazało, że dojazd z tej miejscowości jest nie realny samochodami gaśniczymi. Jednostki zostały zawrócone i skierowane na miejsce pożaru przez Cięcinę jednak droga w rejonie Ficońki również nie była łatwa do pokonania.

Po dojeździe na miejsce, działania SP polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia i dogaszeniu pogorzeliska. W wyniku pożaru spaleniu uległ cały budynek wraz z wyposażeniem. Dużym utrudnieniem okazał się brak dokładnej lokalizacji miejsca pożaru, której nie był wstanie podać zgłaszający turysta, górzysty błotnisty teren oraz duża mgła która ograniczała widoczność powyżej 100m. Akcję zakończono o godz. 18:00. W działaniach brali udział: JRG Żywiec, OSP Cięcina, OSP Węgierska Górka, OSP Żabnica. Policja.21 sierpnia około godziny trzynastej żywieccy strażacy zostali wezwani do pożaru w kuchni w jednym z budynków na ul. Browar Kolonia. Po przybyciu na miejsce zdarzenia strażacy stwierdzili zadymienie na drugiej kondygnacji budynku mieszkalnego.

Właściciel sam ugasił pozostawiony na kuchence posiłek gaśnicą.Podczas gaszenia pożaru doznał poparzeń pierwszego i drugiego stopnia dłoni.

Działania strażaków polegały na udzieleniu pierwszej pomocy osobie poszkodowanej a następnie przekazanie jej przybyłemu na miejsce zdarzenia zespołowi ratownictwa medycznego.

Dalsze działania polegały na przewietrzeniu całego budynku i dokonaniu pomiaru stężenie CO w budynku. Przyczyną pożaru było pozostawienie przez żonę właściciela posiłku na kuchence i oddalenie się.


(foto&info. KP PSP Żywiec)

15 sierpnia około godziny 10 do SKKP w Żywcu wpłynęło zgłoszenie o pożarze budynku gospodarczego w Korbielowie przy ulicy Pod Weską (tj. Korbielów Górny). Dyżurny natychmiast zadysponował 3 jednostki z terenu Gminy Jeleśnia i jeden zastęp z JRG w Żywcu...Aktualnie online
Statystyka
· Nowi Użytkownicy:
Dzisiaj: 0 » Ostatnie 7 dni: 1 » Ostatnie 30 dni: 1
· Gości online:Użytkowników online: 0
· Witamy naszego najnowszego Użytkownika - remontoknsSt
· Wszystkich Użytkowników: 221
· Wszystkich Użytkowników, którzy odwiedzili nas dziś: 1
szymon
Urodziny Nikt dziś nie obchodzi urodzin

OSP w KSRG

Ostatnio dodane
Zdjęcia.
Artykuły.
Komentarze.

Copyright zywiec998.pl © 2014

Powered by PHP-Fusion copyright © 2002 - 2016 by Nick Jones.
Released as free software without warranties under GNU Affero GPL v3.

[ Wygenerowano w sekund: 0.04 | Zapytan do bazy: 108 ]