Żywiec 998 - News
Witaj, Zaloguj lub Zarejestruj
OSP

©

Witamy na naszej stronie.

Po zalogowaniu możesz:

-Dodawać różne aktualności.
-Dodawać filmy z YT
-Rozmawiać o wszystkim i o niczym na czacie
-Wpisywać interwencje jakie mają miejsce w powiecie żywieckim
-Dodawać pliki do pobrania (mat. szkoleniowe itp.)
-Dodawać linki do ciekawych stron
-Wysyłać i akceptować zaproszenia do znajomych
-Głosować w ankietach

Logowanie

Nie pamiętam hasła.

Nie masz jeszcze konta? Załóż je!

Utwórz konto / zarejestruj się i korzystaj w pełni z funkcji dostępnych na naszej stronie!

1.1. Administratorem pod strony jednostki może być maksymalnie 1 użytkownik.
1.2. Nazwa użytkownika któremu zostaną nadane prawa Administratora jednostki powinna wyglądać następująco np. OSP Lodygowice, OSP Lodygowice jarek, OSP Lodygowice własna nazwa. (bez polskich znaków kropek przecinków itp. spacje dostępne). PEŁNY REGULAMIN TUTAJ.

9 grudnia 2016 roku na terenie powiatu żywieckiego doszło do dwóch pożarów budynków mieszkalnych.

Pierwszy miał miejsce ok godziny 14:30 w Łękawicy przy ul. Za Wodą gdzie płonęło poddasze.
Dyspozytor zadysponował na miejsce pożaru jednostki z gminy Łękawica, Gilowice oraz zastępy z JRG w Żywcu.

Po przyjeździe pierwszych zastępów straży pożarnej poddasze budynku było objęte ogniem.
Strażacy przystąpili do działania w sprzęcie ochrony dróg oddechowych. Prądy gaśnicze były podawane przy użyciu drabin do wewnątrz budynku przez dach.

W wyniku pożaru nie ucierpiała żadna osoba zamieszkała budynek.

Działania trwały około dwóch godzin.
Siły i Środki na miejscu akcji:
- OSP Łękawica GBA;
- OSP Kocierz Rychwałdzki GBA;
- OSP Okrajnik GLM;
- OSP Gilowice GBA;
- OSP Rychwałd GBA;
- JRG Żywiec GBA, GCBA, SH, SLOp.

Natomiast drugi miał miejsce w Milówce przy ulicy Jana Kazimierza gdzie o 19 wybuchł pożar również na poddaszu piętrowego budynku mieszkalnego. Na miejsce pożaru zostały zadysponowane jednostki z terenu gminy Milówka jak i dwa zastępy z JRG w Żywcu.

Po przyjeździe na miejsce zdarzenia strażacy wyposażeni również w sprzęt ochrony dróg oddechowych szybko zlokalizowali pożar i natychmiast przystąpili do jego ugaszenia. Dzięki szybkiej interwencji strażaków nie doszło do kolejnej tragedii gdzie rodzina mogła stracić dach nad głową.

Niestety w tym wypadku nie obeszło się bez osób poszkodowanych ranna została jedna osoba która została zabrana przez Zespół Ratownictwa Medycznego do Szpitala.

Siły i Środki na miejscu zdarzenia:
- OSP Milówka GBA, GCBA;
- OSP Laliki GBA;
- OSP Nieledwia GBA;
- JRG Żywiec GBA, SH
- Policja
- Pogotowie Ratunkowe

Pożar w Łekawicy:

foto: OSP Rychwałd


W dniu wczorajszym (0812.2016) doszło do groźnego pożaru budynku mieszkalnego w Pewli Slemieńskiej na ul. Podgórskiej. W wyniku pożaru zniszczeniu uległ dach budynku, drewniany strop. Po przyjeździe na miejsce zdarzenia pożarem objęty był strych i dach budynku. W budynku przebywało osiem osób, które same opuściły budynek przed przybyciem jednostek straży pożarnej. Działania strażaków polegały na podaniu sześciu prądów wody na palący się strych oraz więźbę dachową z wykorzystaniem drabin przenośnych (brak możliwości dojazdu do budynku samochodu specjalnego podnośnika hydraulicznego). Po zlokalizowaniu pożaru dogaszono strych. Równocześnie ewakuowano mienie z pierwszego piętra (telewizory, komputery, meble i drobny sprzęt wyposażenia domowego). Ewakuowano również drobny inwentarz (drób) z pomieszczenia gospodarczego przyległego do budynku mieszkalnego. Uratowano pozostałą całą część mieszkalną budynku z wyposażeniem. Na szczęście nic nikomu się nie stało. W akcji uczestniczyło trzydziestu dziewięciu strażaków. Akcja trwała cztery i pół godziny.

Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Żywcu w dniu 2 grudnia 2016 roku otrzymała nowy samochód lekki rozpoznawczo – ratowniczy na podwozu koreańskiego producenta SsangYong Rexton...


(foto&info. KP PSP Żywiec)

W dniu 27 listopada w godzinach wieczornych doszło do wypadku drogowego, w miejscowości Krzyżowa (gmina Jeleśnia). Na śliskiej drodze autobus wpadł w poślizg i przewrócił się na bok. W autobusie podróżowało 30 osób. W wyniku tego zdarzenia 11 z nich zostało rannych i przewiezionych do szpitali w Żywcu i Bielsku-Białej.

Strażacy zabezpieczyli miejsca zdarzenia, została udzielona pomoc poszkodowanym, następnie autokar postawiono na koła i został przywrócony ruch drogowy w miejscu zdarzenia. W działaniach uczestniczyło sześćdziesięciu ratowników.

Akcja trwała pięć i pół godziny.


W dniu 20.11.2016 roku, o godz. 8:01 doszło do wypadku drogowego na ul. Zielonej w Węgierskiej Górce.


15 listopada w godzinach od 9.00 do 14.00 na terenie województwa śląskiego – również w Żywcu – mogą być uruchamiane syreny alarmowe. Ma być to trening sprawności syren alarmowych wykorzystywanych w systemie ostrzegania i alarmowania ludności.

Uruchamianie syren alarmowych, wykorzystywanych w systemie ostrzegania i alarmowania ludności, prowadzone będzie w sposób dynamiczny. Dokładny czas i częstotliwość uruchamiania syren nie są znane. W ramach wojewódzkiego treningu będą uruchamiane syreny alarmowe obrony cywilnej oraz jednostek OSP. Emitowany w tym czasie dźwięk ciągły trwający 3 minuty oznacza „Odwołanie alarmu”.

Podstawą do przeprowadzenia treningu jest § 8 punkt 3 rozporządzenia Rady Ministrów z dnia 7 stycznia 2013 roku w sprawie systemów wykrywania skażeń i powiadamiania o ich wystąpieniu oraz właściwości organów w tych sprawach (Dz.U. z 2013 r. poz. 96), jak również zapisy zawarte w Wytycznych Wojewody Śląskiego – Szefa Obrony Cywilnej Województwa w sprawie realizacji zadań w zakresie obrony cywilnej i zarządzania kryzysowego w województwie śląskim w 2016 roku.

zywiec.pl


W Żabnicy o godzinie 7:20 ul. Karola Śmiecha doszło do groźnie wyglądającego wypadku drogowego z udziałem dwóch samochodów osobowych. W jednym z samochodów podróżowało 3 policjantów z komisariatu w Węgierskiej Górce, którzy zostali poszkodowani podczas wypadku i przetransportowani do szpitala. w policyjny nieoznakowany radiowóz uderzył samochód osobowy. - Kierowca z niewyjaśnionych przyczyn wjechał w auto mundurowych. Prawdopodobnie nie zapanował nad pojazdem - informuje oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Żywcu.

Na miejsce zadysponowano 3 zastępy straży pożarnej policję oraz pogotowie ratunkowe. Działania zakończono o godzinie 9:20.

Aktualnie online
Statystyka
· Nowi Użytkownicy:
Dzisiaj: 0 » Ostatnie 7 dni: 1 » Ostatnie 30 dni: 2
· Gości online:Użytkowników online: 0
· Witamy naszego najnowszego Użytkownika - Krzysiek1
· Wszystkich Użytkowników: 226
· Wszystkich Użytkowników, którzy odwiedzili nas dziś: 15
strazak55 , Dominik998 , michal998 , Adam998 , firefighter123 , Slawek7 , ospzs , Rakthal , Krzysiek1 , koniczyna , OSP998 , janosik998 , admin , Becks , romi1962
Urodziny Nikt dziś nie obchodzi urodzin

OSP w KSRG

Ostatnio dodane
Zdjęcia.
Artykuły.
Komentarze.

Copyright zywiec998.pl © 2014

Powered by PHP-Fusion copyright © 2002 - 2016 by Nick Jones.
Released as free software without warranties under GNU Affero GPL v3.

[ Wygenerowano w sekund: 0.13 | Zapytan do bazy: 108 ]