Żywiec 998 - News
Witaj, Zaloguj lub Zarejestruj
OSP

©

Witamy na naszej stronie.

Po zalogowaniu możesz:

-Dodawać różne aktualności.
-Dodawać filmy z YT
-Rozmawiać o wszystkim i o niczym na czacie
-Wpisywać interwencje jakie mają miejsce w powiecie żywieckim
-Dodawać pliki do pobrania (mat. szkoleniowe itp.)
-Dodawać linki do ciekawych stron
-Wysyłać i akceptować zaproszenia do znajomych
-Głosować w ankietach

Logowanie

Nie pamiętam hasła.

Nie masz jeszcze konta? Załóż je!

Utwórz konto / zarejestruj się i korzystaj w pełni z funkcji dostępnych na naszej stronie!

1.1. Administratorem pod strony jednostki może być maksymalnie 1 użytkownik.
1.2. Nazwa użytkownika któremu zostaną nadane prawa Administratora jednostki powinna wyglądać następująco np. OSP Lodygowice, OSP Lodygowice jarek, OSP Lodygowice własna nazwa. (bez polskich znaków kropek przecinków itp. spacje dostępne). PEŁNY REGULAMIN TUTAJ.

W dniu 14.02.2017r. o godzinie 23:35 rozległ się dźwięk syreny. Strażacy zostali zaalarmowani do pożaru tartaku w Węgierskiej Górce przy ul. Przemysłowej. Po dojeździe na miejsce pierwszego zastępu straży pożarnej zastano cały obiekt w płomieniach. W pierwszej kolejności podano dwa prądy wody w obronie pomieszczenia gospodarczego oddalonego około 10m od pożaru oraz zgromadzonego na terenie zakładu opału. Przyjeżdżające kolejne zastępy Straży Pożarnej budowały linie zasilające oraz gaśnicze. Podczas działań zostały wykonane stanowiska na terenie Węgierskiej Górki do zasilenia samochodów pożarniczych w wodę. Po stłumieniu płomieni przystąpiono do rozbiórki spalonej konstrukcji hali . Spaleniu uległa stolarnia wraz ze znajdującym się wewnątrz sprzętem typu: piły tarczowe, frezarki, grubościówki, wózki widłowe. Działania zakończono około godziny 4:00. Na miejsce zadysponowano siły i środki z Gminy Węgierska Górka oraz OSP Milówka, OSP Radziechowy, OSP Wieprz, JRG Żywiec w sile 4 zastępów.

O godzinie 10:12 na miejsce pogorzeliska zostaje zadysponowana lokalna jednostka oraz JRG Żywiec w celu ugaszenia rozpalającego się drewna.14 lutego 2017 roku o godzinie 2:30 do SKKP w Żywcu wpłynęło zgłoszenie o pożarze budynku w Koszarawie Cichej. Dyżurny natychmiast zadysponował na miejsce Ochotniczą Straż Pożarną w Koszarawie oraz dwie jednostki OSP z terenu gminy Jeleśnia tj. OSP Jeleśnia oraz Przyborów i jeden zastęp z JRG w Żywcu....


Żywieccy policjanci wyjaśniają szczegółowe przyczyny i okoliczności wypadku drogowego, do którego doszło dzisiaj w Żywcu. W wyniku zderzenia się dwóch pojazdów obrażeń doznały cztery osoby. Utrudnienia w ruchu trwały kilka godzin.

Dzisiaj tuż po 12.00 dyżurny żywieckiej komendy policji otrzymał informację o zdarzeniu drogowym, do którego doszło w Żywcu na ul. Kopernika. Na miejsce natychmiast pojechali policjanci z żywieckiej drogówki. Jak wynika z ich wstępnych ustaleń, kierujący pojazdem marki BMW mieszkaniec powiatu żywieckiego, z niewiadomych przyczyn zjechał na przeciwległy pas ruchu, gdzie zderzył się czołowo z samochodem ciężarowym. W wyniku zdarzenia obrażeń doznały trzy osoby dorosłe i dziecko w wieku 10 lat. Kierujący w stanie nieprzytomnym, po rozcięciu pojazdu przez strażaków i wyciągnięciu z pojazdu, został przewieziony do Szpitala Wojewódzkiego w Bielsku Białej. Chłopiec z ogólnymi obrażeniami trafił do Szpitala Pediatrycznego również w Bielsku Białej, natomiast dwie pasażerki w wieku 33 i 34 lat przewieziono do Szpitala Powiatowego w Żywcu. Jak ustalili stróże prawa, kierowcy posiadali uprawnienia do kierowania. Kierujący samochodem ciężarowym 41 latek, nie doznał obrażeń, badanie jego stanu trzeźwości wykluczyło aby był w stanie po spożyciu alkoholu. Ruch drogą DW 945, przez kilka godzin odbywał się objazdami. Teraz śledczy przy udziale biegłego będą wyjaśniać dokładne przyczyny tego wypadku.

Apelujemy o ostrożność i bezpieczną jazdę.

(Foto & info policja.gov.pl)


Groźny pożar w Rycerce Górnej.
12 lutego około godziny dwudziestej drugiej w miejscowości Rycerka Górna doszło do pożaru w piwnicy domu jednorodzinnego. W wyniku pożaru spaleniu uległy: dwa pomieszczenia na parterze z wyposażeniem, piwnica budynku mieszkalnego z wyposażeniem, piec CO z osprzętem, maszyny stolarskie oraz drobny sprzęt gospodarczy.

W trakcie prowadzonych działań ratowniczych uzyskano informację od właściciela, że w budynku pozostała jego żona (o ograniczonej zdolności poruszania). Natychmiast zastępy straży pożarnej ewakuowali ją z mieszkania przez okno ze względu na bardzo duże zadymienie całego parteru. Dwóm osobom udzielono na miejscu pierwszej pomocy (mężczyzna 63 lata, kobieta 56 lat).

Osoby poszkodowane przekazano Zespołowi Ratownictwa Medycznego, a następnie zostały zabrane do Szpitala Powiatowego w Żywcu. Dalsze działania strażaków polegały na gaszeniu piwnicy i parteru budynku mieszkalnego. Po lokalizacji przystąpiono do oddymiania oraz wynoszenia nadpalonych elementów wyposażenia dwóch pokoi na parterze oraz pomieszczeń piwnicznych budynku w których oprócz maszyn stolarskich znajdowało drewno opałowe, różnego rodzaju śmieci (opakowania plastikowe, tektury, szmaty, gazety).

Akcja trwała prawie cztery godziny i brało w niej udział dziewięć zastępów straży pożarnej.
(info. KP PSP Żywiec)08.02.2017 godzina 9 rano Cięcina ul. Rzeczna dwie osoby (kobieta 67lat, mężczyzna 40lat)
podtrute tlenkiem węgla. Po przyjeździe na miejsce strażacy zbadali stężenie tlenku węgla w
pomieszczeniach (200ppm), a kobieta w wydychanym powietrzu miała aż 260ppm. Po
zbadaniu stężenia tlenku węgla natychmiast ewakuowano osoby poszkodowane i
przewietrzono wszystkie pomieszczenia. Przyczyną tego zdarzenia była bardzo duża
niefrasobliwość i nieostrożność. W piwnicy w kotłowni obok pieca CO strażacy znaleźli
stertę tlącego się popiołu, który natychmiast wynieśli na zewnątrz.
(Foto & info PSP Żywiec)

PODSUMOWANIE DZIAŁAŃ ŻYWIECKICH STRAŻAKÓW ZA ROK 2016 W roku ubiegłym na terenie powiatu żywieckiego jednostki straży pożarnych interweniowały w 1578 zdarzeniach w tym w: 497 pożarach, 998 miejscowych zagrożeniach (wypadki drogowe, budowlane, zdarzenia powstałe wskutek opadów deszczu i śniegu, przyborów wód, silnych wiatrów) i 83 alarmach fałszywych. Image


Image
 W ogólnej liczbie zdarzeń pożary stanowiły 31,5%, miejscowe zagrożenia 63,2%, a alarmy fałszywe 5,3%. ImageOgółem w działaniach ratowniczych uczestniczyło: 2 922 zastępów PSP i OSP, łącznie 14 552 strażaków.  

Porównanie ilości zdarzeń w 2016 roku w poszczególnych gminach powiatu żywieckiego:Image

Ilość zdarzeń w rozbiciu na miesiące:


Image
W wyniku 1578 zdarzeń, w których uczestniczyły jednostki straży pożarnej zginęło 11 osób (w tym dwoje dzieci) a rannych zostało 212 osób (w tym 28 dzieci). 

Do trudnych i skomplikowanych akcji należy zaliczyć: 

7 stycznia 2017 roku doszło do dwóch pożarów. Pierwszy miał miejsce o godzinie 12:40 na Hrobaczej Łące gdzie paliło się poddasze schroniska które się tam znajduje. Drugi pożar miał miejsce w Pewli Wielkiej gdzie palił się budynek gospodarczy.....


(Foto. OSP Międzybrodzie Żywieckie)

(foto OSP Przyborów)

Aktualnie online
Statystyka
· Nowi Użytkownicy:
Dzisiaj: 0 » Ostatnie 7 dni: 0 » Ostatnie 30 dni: 0
· Gości online:Użytkowników online: 0
· Witamy naszego najnowszego Użytkownika - Krzysiek1
· Wszystkich Użytkowników: 224
· Wszystkich Użytkowników, którzy odwiedzili nas dziś: 9
damianPS , janosik998 , Krzysiek1 , tomekg , OSP998 , Dominik998 , piotrekh , Skaner , ospzs
Urodziny Nikt dziś nie obchodzi urodzin

OSP w KSRG

Ostatnio dodane
Zdjęcia.
Artykuły.
Komentarze.

Copyright zywiec998.pl © 2014

Powered by PHP-Fusion copyright © 2002 - 2017 by Nick Jones.
Released as free software without warranties under GNU Affero GPL v3.

[ Wygenerowano w sekund: 0.04 | Zapytan do bazy: 108 ]