Żywiec 998 - News
Witaj, Zaloguj lub Zarejestruj
OSP

©

Witamy na naszej stronie.

Po zalogowaniu możesz:

-Dodawać różne aktualności.
-Dodawać filmy z YT
-Rozmawiać o wszystkim i o niczym na czacie
-Wpisywać interwencje jakie mają miejsce w powiecie żywieckim
-Dodawać pliki do pobrania (mat. szkoleniowe itp.)
-Dodawać linki do ciekawych stron
-Wysyłać i akceptować zaproszenia do znajomych
-Głosować w ankietach

Logowanie

Nie pamiętam hasła.

Nie masz jeszcze konta? Załóż je!

Utwórz konto / zarejestruj się i korzystaj w pełni z funkcji dostępnych na naszej stronie!

1.1. Administratorem pod strony jednostki może być maksymalnie 1 użytkownik.
1.2. Nazwa użytkownika któremu zostaną nadane prawa Administratora jednostki powinna wyglądać następująco np. OSP Lodygowice, OSP Lodygowice jarek, OSP Lodygowice własna nazwa. (bez polskich znaków kropek przecinków itp. spacje dostępne). PEŁNY REGULAMIN TUTAJ.

Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Żywcu w dniu 2 grudnia 2016 roku otrzymała nowy samochód lekki rozpoznawczo – ratowniczy na podwozu koreańskiego producenta SsangYong Rexton...


(foto&info. KP PSP Żywiec)

W dniu 27 listopada w godzinach wieczornych doszło do wypadku drogowego, w miejscowości Krzyżowa (gmina Jeleśnia). Na śliskiej drodze autobus wpadł w poślizg i przewrócił się na bok. W autobusie podróżowało 30 osób. W wyniku tego zdarzenia 11 z nich zostało rannych i przewiezionych do szpitali w Żywcu i Bielsku-Białej.

Strażacy zabezpieczyli miejsca zdarzenia, została udzielona pomoc poszkodowanym, następnie autokar postawiono na koła i został przywrócony ruch drogowy w miejscu zdarzenia. W działaniach uczestniczyło sześćdziesięciu ratowników.

Akcja trwała pięć i pół godziny.


W dniu 20.11.2016 roku, o godz. 8:01 doszło do wypadku drogowego na ul. Zielonej w Węgierskiej Górce.


15 listopada w godzinach od 9.00 do 14.00 na terenie województwa śląskiego – również w Żywcu – mogą być uruchamiane syreny alarmowe. Ma być to trening sprawności syren alarmowych wykorzystywanych w systemie ostrzegania i alarmowania ludności.

Uruchamianie syren alarmowych, wykorzystywanych w systemie ostrzegania i alarmowania ludności, prowadzone będzie w sposób dynamiczny. Dokładny czas i częstotliwość uruchamiania syren nie są znane. W ramach wojewódzkiego treningu będą uruchamiane syreny alarmowe obrony cywilnej oraz jednostek OSP. Emitowany w tym czasie dźwięk ciągły trwający 3 minuty oznacza „Odwołanie alarmu”.

Podstawą do przeprowadzenia treningu jest § 8 punkt 3 rozporządzenia Rady Ministrów z dnia 7 stycznia 2013 roku w sprawie systemów wykrywania skażeń i powiadamiania o ich wystąpieniu oraz właściwości organów w tych sprawach (Dz.U. z 2013 r. poz. 96), jak również zapisy zawarte w Wytycznych Wojewody Śląskiego – Szefa Obrony Cywilnej Województwa w sprawie realizacji zadań w zakresie obrony cywilnej i zarządzania kryzysowego w województwie śląskim w 2016 roku.

zywiec.pl


W Żabnicy o godzinie 7:20 ul. Karola Śmiecha doszło do groźnie wyglądającego wypadku drogowego z udziałem dwóch samochodów osobowych. W jednym z samochodów podróżowało 3 policjantów z komisariatu w Węgierskiej Górce, którzy zostali poszkodowani podczas wypadku i przetransportowani do szpitala. w policyjny nieoznakowany radiowóz uderzył samochód osobowy. - Kierowca z niewyjaśnionych przyczyn wjechał w auto mundurowych. Prawdopodobnie nie zapanował nad pojazdem - informuje oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Żywcu.

Na miejsce zadysponowano 3 zastępy straży pożarnej policję oraz pogotowie ratunkowe. Działania zakończono o godzinie 9:20.

1.11.2016r. 6:40 Cięcina ulica Mickiewicza dochodzi do pożaru poddasza budynku mieszkalnego. Na miejsce dyspozytor ze Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego w Żywcu dysponuje dwa zastępy z JRG Żywiec, miejscową jednostkę OSP oraz OSP Węgierska Górka do interwencji. Po przyjeździe na miejsce zdarzenia podano jeden prąd wody wewnątrz na płonące materiały, które znajdowały się na stryszku. Po stłumieniu płomieni przystąpiono do uprzątnięcia nadpalonego wyposażenia. Do pożaru doszło prawdopodobnie wskutek nieszczelności przewodu kominowego. Ogień strawił poddasze wraz z wyposażeniem, a także zniszczył więźbę dachową.


W dniu dzisiejszym (tj. 30.10.2016) o godz 10:05 jednostka OSP Bystra Żywiecka została zaalarmowana do wypadku w miejscowości Wieprz-Zarębek.

Działania straży pożarnej polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia udzieleniu pomocy poszkodowanemu do czasu przybycia zespołu pogotowia ratunkowego, wyciagnieciu pojazdu z rowu oraz neutralizacji płynów eksploatacyjnych.

Ze wstępnych ustaleń wynika że kierowca nie dostosował prędkości do warunków panujących na drodze i zjechał do rowu uderzając w betonową studnie. Został odwieziony do szpitala.

Siły i Środki na miejscu zdarzenia:
OSP BYSTRA GBA Renault
Policja
Pogotowie Ratunkowe(foto & info OSP Bystra Żywiecka)

Aktualnie online
Statystyka
· Nowi Użytkownicy:
Dzisiaj: 0 » Ostatnie 7 dni: 1 » Ostatnie 30 dni: 2
· Gości online:Użytkowników online: 0
· Witamy naszego najnowszego Użytkownika - Krzysiek1
· Wszystkich Użytkowników: 226
· Wszystkich Użytkowników, którzy odwiedzili nas dziś: 7
Adam998 , Slawek7 , Dominik998 , ospzs , Krzysiek1 , koniczyna , piotrekh
Urodziny Nikt dziś nie obchodzi urodzin

OSP w KSRG

Ostatnio dodane
Zdjęcia.
Artykuły.
Komentarze.

Copyright zywiec998.pl © 2014

Powered by PHP-Fusion copyright © 2002 - 2016 by Nick Jones.
Released as free software without warranties under GNU Affero GPL v3.

[ Wygenerowano w sekund: 0.04 | Zapytan do bazy: 108 ]