Żywiec 998 - News
Witaj, Zaloguj lub Zarejestruj
OSP

©

Witamy na naszej stronie.

Po zalogowaniu możesz:

-Dodawać różne aktualności.
-Dodawać filmy z YT
-Rozmawiać o wszystkim i o niczym na czacie
-Wpisywać interwencje jakie mają miejsce w powiecie żywieckim
-Dodawać pliki do pobrania (mat. szkoleniowe itp.)
-Dodawać linki do ciekawych stron
-Wysyłać i akceptować zaproszenia do znajomych
-Głosować w ankietach

Logowanie

Nie pamiętam hasła.

Nie masz jeszcze konta? Załóż je!

Utwórz konto / zarejestruj się i korzystaj w pełni z funkcji dostępnych na naszej stronie!

1.1. Administratorem pod strony jednostki może być maksymalnie 1 użytkownik.
1.2. Nazwa użytkownika któremu zostaną nadane prawa Administratora jednostki powinna wyglądać następująco np. OSP Lodygowice, OSP Lodygowice jarek, OSP Lodygowice własna nazwa. (bez polskich znaków kropek przecinków itp. spacje dostępne). PEŁNY REGULAMIN TUTAJ.

16 Października Ochotnicza Straż Pożarna w Łodygowicach obchodziła jubileusz 120-lecia istnienia jednostki. Uroczystość rozpoczęła się od Mszy Świętej w Kościele Parafialnym p.w. Św. Szymona i Judy Tadeusza w Łodygowicach....Strażacy z OSP Cisiec doczekali się drugiego nowego samochodu. Pierwszy średni samochód ratowniczo-gaśniczy marki Iveco pozyskali oraz poświęcili równe 2 lata temu.

Dziś Ochotnicza Straż Pożarna w Ciścu po kilku miesiącach starań poświęcił nowy samochodu do ratownictwa technicznego z napędem 4x2 na podwoziu Ford.


Całkowity koszt zakupu to 262 000,00 zł. Zakup samochodu jest sfinansowany z następujących środków:
• Gmina Węgierska Górka - 180 000,00 zł
• Ministerstwo Spraw Wewnętrznych - 50 000,00 zł
• Ochotnicza Straż Pożarna w Ciścu - 30 000,00 zł

Wśród zaproszonych gości nie zabrakło władz samorządowych, a także przedstawicieli Państwowych jak i Ochotniczych Straży Pożarnych z powiatu żywieckiego. Uroczystości rozpoczęła się Mszą Święta w Kościele pw. Maksymiliana Maria Kolbe w Ciscu, następnie na placu przy kościele odbyła się część oficjalna w tym poświecenie i przekazanie samochodu. Po zakończeniu uroczystości strażacy udali się do budynku remizy na poczęstunek.


Gratulujemy Ochotniczej Straży Pożarnej w Ciścu nowego samochodu i życzymy by jak najrzadziej musiał opuszczać remizę, jak już opuści to niech to będą ćwiczenia.15 października o godzinie 12:20 Jednostka Ochotniczej Straży Pożarnej w Rychwałdzie została zaalarmowana przez SKKP w Żywcu do zdarzenia drogowego w Rychwałdzie na ulicy Beskidzkiej.(foto. OSP Rychwałd)

W dniu wczorajszym około godziny 7.30 żywieccy strażacy zostali wezwani przez ratowników karetki pogotowia do Łodygowic na ul. Nowy Świat, gdzie ratownicy medyczni podejrzewali zatrucie tlenkiem węgla dwoje starszych osób (kobieta i mężczyzna). Na miejscu strażacy dokonali pomiaru stężenia tlenku węgla i się okazało, że dopuszczalne normy zostały przekroczone prawie trzykrotnie. Podtrute ale przytomne osoby poszkodowane zostały zabrane przez pogotowie ratunkowe do Szpitala.

Strażacy, kominiarze APELUJĄ.
Budynki mieszkalne oraz mieszkania ogrzewane paliwem stałym, ciekłym lub gazowym powinny OBOWIĄZKOWO posiadać sprawną wentylacje w każdym pomieszczeniu. Tlenek węgla potocznie zwanym CZADEM jest gazem silnie trującym, bezwonnym i bez zapachu aby go w miarę szybko wykryć to należało by w każdym pomieszczeniu budynku zamontować czujkę tlenku węgla lub dymu, która w miarę szybko nas ostrzeże o niebezpieczeństwie. Koszt takiej czujki to od 50 - 100zł – a życie naszych bliskich BEZCENNE.


2 października około godziny 20:00 nad częścią powiatu żywieckiego miał miejsce intensywny opad deszczu, który spowodował lokalne podtopienia. Strażacy odnotowali 15 interwencji, które trwały do godziny 3:00. Najbardziej ucierpieli mieszkańcy okolicy ulicy Isep oraz Pola Lisickich w Żywcu, a także miejscowości Trzebinia (gmina Świnna). Strażacy zabezpieczali domostwa za pomocą worków z piaskiem oraz udrażniali przepusty.

Nie mniej roboty mieli strażacy w Wieprzu, gdzie doszło do wylania potoku Foszczyna na ulicy Wiejskiej. Na miejscu działali strażacy z Żywca, Wieprza, Radziechów którzy za pomocą piasku (11 ton) zabezpieczali budynki przed zalaniem.


zywiec.pl Alarm powodziowy w Żywcu

"W związku z wczorajszymi ulewnymi opadami deszczu i występującymi podtopieniami, szczególnie w okolicach Żywca-Sporysza, Burmistrz Miasta Żywca Antoni Szlagor ogłosiłem alarm powodziowy.
Na skutek intensywnych opadów najbardziej ucierpieli mieszkańcy okolicy ulicy Isep oraz Pola Lisickich, a także sąsiadującej z Żywcem miejscowości Trzebinia (gmina Świnna). Od momentu ogłoszenia alarmu powodziowego cały czas pracuje sztab kryzysowy.
Dzisiaj rano doszło do spotkania w terenie, w którym oprócz mnie wzięli udział: wójt gminy Świnna Henryk Jurasz (wspólnie ze mną jako gospodarze terenu oraz wicewojewoda śląski Jan Chrząszcz, kierownik zarządu Zlewni Soły i Skawy RZGW z/s w Żywcu Paweł Nabielec, komendant powiatowy PSP w Żywcu Andrzej Graca, kierownik Powiatowego Zarządu Dróg w Żywcu Tomasz Kotajny oraz przedstawiciele Urzędu Miejskiego i Starostwa Powiatowego w Żywcu.

W związku z zaistniałą sytuacją postanowiono działać natychmiast w kierunku umocnienia brzegów potoku Sporysek, którego wylanie spowodowało podtopienia w Żywcu-Sporyszu.
Sztab kryzysowy cały czas z uwagą śledzi prognozy meteorologiczne oraz przychodzące ostrzeżenia. Oczywiście cały czas reagujemy na zachodzące u nas zmiany pogodowe. Nie wszystkie sytuacje jesteśmy w stanie przewidzieć, jednak w mojej ocenie jesteśmy dobrze przygotowani na sytuację, w której istniałoby ryzyko kolejnych podtopień. Musimy jednak działać nie doraźnie, a w sposób profilaktyczny, obligując powołane ku temu instytucje do tego, by zadbały o profilaktykę i zabezpieczenia, które sprawią, że w przyszłości takich sytuacji uda się uniknąć. Stąd dzisiejsze spotkanie, po którym liczę na konkretne rozwiązania."

24 września o godzinie 1:15 OSP Krzyżówki, OSP Krzyżowa i jeden zastęp z JRG w Żywcu zostali zaalarmowani przez SKKP w Żywcu do zdarzenia drogowego w Krzyżówkach.


W dniu dzisiejszym tj 24.09.2016r. strażacy z Węgierskiej Górki brali udział w koncercie charytatywnym dla Marysi Jurasz. Druhowie zaprezentowali sprzęt ratownictwa medycznego oraz prowadzili szkolenia z zakresu pierwszej pomocy. Pokaz przerwało zadysponowanie jednostki do pożaru domku letniskowego na ul. Kamiennej w Węgierskiej Górce. Po przybyciu na miejsce pożarem była objęta cała konstrukcja domku o wymiarach 3x4 m, w pierwszej kolejności podano dwa prądy wody w natarciu na palącą się konstrukcję a po z tłumieniu płomieni przystąpiono do rozbiórki i przelewania pogorzeliska.

Na miejsce zdarzenia zadysponowano JRG Żywiec, OSP Węgierska Górka, OSP Cisiec, OSP CięcinaAktualnie online
Statystyka
· Nowi Użytkownicy:
Dzisiaj: 1 » Ostatnie 7 dni: 1 » Ostatnie 30 dni: 2
· Gości online:Użytkowników online: 0
· Witamy naszego najnowszego Użytkownika - autohitwzm
· Wszystkich Użytkowników: 222
· Wszystkich Użytkowników, którzy odwiedzili nas dziś: 12
Adam998 , Dominik998 , ospzs , OSP998 , szymon , Slawek7 , magdalena , admin , sfinks , strazak55 , bernnosp , degi85
Urodziny Nikt dziś nie obchodzi urodzin

OSP w KSRG

Ostatnio dodane
Zdjęcia.
Artykuły.
Komentarze.

Copyright zywiec998.pl © 2014

Powered by PHP-Fusion copyright © 2002 - 2016 by Nick Jones.
Released as free software without warranties under GNU Affero GPL v3.

[ Wygenerowano w sekund: 0.04 | Zapytan do bazy: 108 ]